Takmičenje iz turskog jezika u Kantonu Sarajevo

Yazıcı-dostu sürüm

U okviru projekta Moj izbor je turski koji Institut Yunus Emre sprovodi u Bosni i Hercegovini, za učenike 7, 8. i 9. razreda koji u osnovnim školama Kantona Sarajevo uče turski jezik organizovano je Takmičenje iz turskog jezika. Takmičenje je održano 25. maja 2021. godine u OŠ “Edhem Mulabdić”, a organizovano je u vidu testa koji je imao za cilj da vrednuje znanje učenika iz čitanja, pisanja i pričanja turskog jezika. Najuspješniji takmičari iz svakog razreda osvojili su jedno od prva tri mjesta. Svečana dodjela nagrada izvršena je u OŠ “Edhem Mulabdić”.

Prije dodjele kratki govor održao je direktor Instituta Yunus Emre u Sarajevu, Mehmet Akif Yaman u kojem se najprije zahvalio učenicima koji uče turski jezik, te direktorici Osnovne škole na gostoprimstvu. Učenicima je naglasio da je bitnije njihovo učešće u takmičenju, a da su rezultati manje važni. Nakon direktorovog govora, dodijeljene su nagrade. Učenici koji su osvojili prva mjesta dobili su po tablet, druga i treća mjesta osvojila su utješne nagrade.

Prva tri mjesta iz 7. razreda osvojili su:

1. Sumeja Halilčević - OŠ „Isa-beg Ishaković”

2. Aiša Rahman - OŠ „Fatima Gunić”

3. Amsal Kadrić - OŠ “Edhem Mulabdić”

Prva tri mjesta iz 8. razreda osvojili su:

1. Lejla Hiseni – OŠ “Čengić Vila 1”

2. Amra Vuk - OŠ „Isa-beg Ishaković”

3. Amila Akšamović - OŠ „Isa-beg Ishaković”

Prva tri mjesta iz 9. razreda osvojili su:

1. Berina Ličina - OŠ „Stari Ilijaš”

2. Dina Redžepi - OŠ „Edhem Mulabdić“

3. Amila Huremović - OŠ „Isa-beg Ishaković”

Diğer Etkinlikler

Streličari iz Bosne i Hercegovine osvojili prva mjesta na turniru streličarstva održanog u Sjevernoj Makedoniji.