"Kelimenin Kalbi" Sergisi Saraybosna'da Açıldı

15/10/2018

Ressam ve hattat Ahmet Sula'nın eserlerinden oluşan "Kelimenin Kalbi" sergisi, 12 Ekim 2018 tarihinde Saraybosna’da açıldı.

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsünde düzenlenen serginin açılışına, T.C. Saraybosna Büyükelçisi Haldun KOÇ, Türk kurumlarının temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif YAMAN yaptığı açılış konuşmasında her zaman sanatsal faaliyetlere destek olduklarını ve böyle bir sergiye de ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.

T.C. Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç yaptığı konuşmasında, kültürün, Türkiye ve Bosna Hersek için birleştirici temel bir özellik olduğu belirterek, bu birlikteliği sergilerle, eserlerle ve etkinliklerle hayata geçirebildiğimizi ifade etti. Büyükelçi KOÇ, İki ülke arasındaki birlikteliğe sağladığı katkıdan dolayı Ahmet Sula’ya teşekkür etti. 

Birinci Sınıf Emniyet Müdürü olan Ahmet Sula, polislik mesleğinin yanı sıra resim ve hat sanatlarıyla ilgilendiğini kaydederek, resimlerinin insanı düşünmeye, tefekküre ve iç dünyasına yönelten felsefi bir nitelik taşıdığını ifade etti. Sula, sanatın; kültür, renk, dil, din ve coğrafya ayrımı yapmadığını vurgulayarak, bütün insanlığı kucaklayıcı evrensel bir kudreti olduğunu belirtti.